... a TO MĚ BAVÍ

Segedín s uzeným kuřetem

30. dubna 2006 v 13:11 | Z mlsotníku |  važeníško
Tento recept jsem převzala z jednoho blogu a myslím, že je super a doufám, že se autor nebude zlobit. Pokud zkoušíte vařit určitě uvedený blog navštivte je tam toho spousta.
Najemno nakrájíme 2 cibule a orestujeme na oleji se lžící kmínu, přidáme 3 lžíce lahůdkové papriky, zpěníme, zalijeme vodou, přidáme balíček kysaného zelí a zalijeme 4 dcl vody. Přivedeme k varu a vhodíme nahrubo nakrájené maso ze 3-4 uzených stehen, osolíme, opepříme a vaříme cca 15-20 minut. Nakonec vlijeme kelímek smetany ke šlehání a krátce povaříme. Vznikne řídká šťáva, ale já ji nijak nezahušťuji. Je to naprosto a nečekaně vynikající a my to jíme s chlebem. Jako všechna jídla se zelím je to lepší "zejtra", ale jako většina jídel se zelím to do zejtra u nás vydrží málokdy.
Tvošinku šem ši to upvaviva podve švého ňufášku. Pši vestování šibuvky to popvášíme tvošku moukou, aby še nám to žahuštivo. Míšto šmetany šem tam dava někovik žviček Choceňského džoguvtu Max. A je to fakt paváda. (Uvčitě by švo míšto ptáška i pvašátko čeba kovínko).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.