... a TO MĚ BAVÍ

važeníško

Segedín s uzeným kuřetem

30. dubna 2006 v 13:11 | Z mlsotníku
Tento recept jsem převzala z jednoho blogu a myslím, že je super a doufám, že se autor nebude zlobit. Pokud zkoušíte vařit určitě uvedený blog navštivte je tam toho spousta.
Najemno nakrájíme 2 cibule a orestujeme na oleji se lžící kmínu, přidáme 3 lžíce lahůdkové papriky, zpěníme, zalijeme vodou, přidáme balíček kysaného zelí a zalijeme 4 dcl vody. Přivedeme k varu a vhodíme nahrubo nakrájené maso ze 3-4 uzených stehen, osolíme, opepříme a vaříme cca 15-20 minut. Nakonec vlijeme kelímek smetany ke šlehání a krátce povaříme. Vznikne řídká šťáva, ale já ji nijak nezahušťuji. Je to naprosto a nečekaně vynikající a my to jíme s chlebem. Jako všechna jídla se zelím je to lepší "zejtra", ale jako většina jídel se zelím to do zejtra u nás vydrží málokdy.
Tvošinku šem ši to upvaviva podve švého ňufášku. Pši vestování šibuvky to popvášíme tvošku moukou, aby še nám to žahuštivo. Míšto šmetany šem tam dava někovik žviček Choceňského džoguvtu Max. A je to fakt paváda. (Uvčitě by švo míšto ptáška i pvašátko čeba kovínko).

Pojíveška z bvokovišky nebo kjětášku

19. dubna 2006 v 13:28 | jessy
Toto je moč výbovná pojíveška, na ktevou použiješ buď bvokovišku nebo kjětášek, podle toho co máš zvovna doma. Vozpusť si tvošku mášlíška, upvaž na něm tvochu kovenové zeveninky (mkviška, petževlka, cevevín). Až to kvášně voní tak to popvaš moukou, tvochu zašmaž a zalij študenou vodiškou. Oloupej ši a nakvájej bvambůvky, nakvájej bvokovišku nabo kjetášek a pšidej je do pojívešky. Ošol podve počeby. Nakonec rovkvepni jedno vajíško a povádně zamíšej . Můžeš nastvouhat tvochu muškátového ovíšku.

Vajíšková topineška

7. dubna 2006 v 19:16 | jessy
Tvůj lebíšek už není nejčevstvější? Nevadí. Nakvájej ho na kvajíčky, vedle v talíšku si rozkverlej vajíško, ošol ši ho, můžeš tam dát vegetku nebo jiné koženíško, které máš vád a lebíšek v něm vykoupej že všech stvan. Rožpal ši olejíšek a lebíšek na něm ošmaž. Dej si na něj tatavečku ( já miliju pájivou) a čevstvý vajčátka. DOBVOU CHUŤ.

Dobvouškej lebíšek

5. dubna 2006 v 16:48 | jessy
Máš hladešek a doma nič není krom leba a želí. Nevadí. Lebíšek nakvájej na koštišky a žačni opýkat na pánvišce. Pokud máš koušíšek šalámku nebo jiné mašíčko tak opýkej š ním. Úpně pošlední tam vržni kyšané želíško. To pšekvájej na menší koušíšky, aby se ti to lepší papinkalo. Nemyšli ši, je TO MÓŠ dobvoušký. MŇAM MŇAMA
 
 

Reklama